موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 95 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 18 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 113 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 95 در شرایط سالم  قرار دارد.

وی گفت: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان 98 نشان دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس طی بعضی ساعات روز جاری می باشد که ناشی از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاک) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر) می باشد.

نظری افزود: به تدریج در اواخر وقت سه شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا روز بعد به همراه ازدیاد حجم تردد خودروها، احتمال می رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه نوزدهمین روز از تیر ماه 98 فراهم گردد.

وی بیان کرد: هرچند با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر چهارشنبه، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد. همچنین تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها