در نشست خبری گرامیداشت ثبت جهانی شهر یزد درخواست عمده تورهای بین المللی برای بازدید از یزد یکی از موفقیت ها در زمینه گردشگری عنوان شد.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری موج سید هادی احمدی روشن در نشست خبری" گرامیداشت دومین سال ثبت جهانی شهر تاریخی یزد" که با حضور شهردار یزد ، مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و مدیرکل دفتر حفظ و احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی دقایقی پیش آغاز شد، گفت: خوشبختانه تورهای زیادی در سطح بین المللی درخواست بازدید از شهر یزد را داشته اند. 

مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها و محوطه های تاریخی یزد در ادمه افزود: یکی از موفقیت های دیگر گسترش بوم گردی در سراسر استان یزد است و بر همین اساس همتی برای حفظ بافت اصلی شهر و استان توسط خود مردم، سازمان های دولتی، سازمان های مردم نهاد و... به وجود آمده است. به گونه ای که برخلاف سایر شهرها قیمت خانه های گلی و قدیمی در یزد بیشتر از خان های مدرن و نوساز است.

وی در ادامه متذکر شد: در ادامه سیاست هایی که در زمین جذب گردشگر به ویژه گردشگر خارجی در پیش گرفته ایم تعداد ۲هزار خانه تاریخی در استان یزد را بازسازی و نوسازی کرده ایم و اقداماتی چون راه اندازی تاکسی گردشگر را در این راستا انجام داده ایم.

ادامه دارد...