مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: ۸۵ درصد از ۷۰ دستگاه واگن خریداری شده برای مترو؛ سال گذشته ترخیص شدند و مابقی آن شامل ۱۵ درصد از تجهیزات و قطعات نیز به زودی از گمرک شهید رجایی ترخیص می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام ،  مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با تاکید بر اینکه با همکاری و درایت مسئولان مطمئناً مشکلات موجود در خصوص تأمین منابع مالی و بودجه قابل حل است، افزود: البته در سال ۹۷ این مشکل برای ترخیص ۸۵ درصد از قطعات با صدور دستور حل شد و امیدواریم گمرک مانند گذشته برای ترخیص ۱۵ درصد باقی مانده نیز تعامل و همکاری لازم را داشته باشد تا با تعهدات صورت گرفته؛ پرداخت بدهی‌ها انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به حمل و نقل ریلی شهری به خصوص در کلانشهر تهران، گفت: رایزنی‌ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص ۱۵ درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه باید تا سال ۱۴۲۰ تعداد سفرهای مترو روزانه به حدود ۱۰ میلیون سفر برسد، گفت: با توجه به پایتخت بودن تهران؛ ضرورت دارد تا تجهیز وسایل حمل و نقل عمومی ریلی شهری (مترو) با سرعت بیشتری صورت گیرد تا خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری انجام شود.

 ۸۵ درصد از ۷۰ دستگاه واگن خریداری شده برای مترو؛ سال گذشته ترخیص شدند و مابقی آن شامل ۱۵ درصد از تجهیزات و قطعات نیز به زودی از گمرک شهید رجایی ترخیص می‌شوند.