موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 17 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین  98 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (دوشنبه، 17 تیر) بوده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها طی این بازه زمانی می باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز جاری، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین با افزایش تابش نور خورشید در طول هفدهمین روز از تابستان 98، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده، به گونه ای که بیشترین مقدار آلاینده مذکور بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر مشاهده خواهد شد.

وی اظهار داشت: بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات دوشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

نظری بیان کرد: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت دوشنبه و تداوم این وضعیت تا روز آینده، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه سه شنبه فراهم خواهد شد. هرچند این وضعیت پابرجا نبوده و با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع گرد و خاک محلی خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در برخی ساعات هجدهمین روز از تیر ماه 98 افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) مشاهده گردد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها