علیرضا رشیدیان:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به احتمال جابه‌جایی برخی پروازها ممکن است اقامت برخی زائران بیش از ۳۵ روز به طور بینجامد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رشیدیان ، رئیس سازمان حج و زیارت  صبح امروز (17 تیر) در مراسم معنوی بدرقه زائران بیت‌الله الحرام با اشاره به این‌که عربستان در تلاش بود، مذاکرات و مسائل مرتبط با حج تمتع خدمات در سایه تعاملات سیاسی قرار نگیرد و تاکنون نیز مسائل مختلف در حال پیشرفت است اظهار کرد: حج عبادتی جمعی است و ممکن است طی آن مشکلاتی رخ دهد و اقامت در عرفات و منا زندگی اردویی است و سختی‌هایی دارد، اما باید از این سفر نهایت بهره را برد.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا زمان اقامت زائران بیش از ۳۵ روز نباشد اما با توجه به احتمال جابه‌جایی برخی پروازها ممکن است اقامت برخی زائران بیش از ۳۵ روز به طور بینجامد و با توجه به این‌که حساسیت‌ها و تعاملات با حجاج دیگر در طول فریضه حج تمتع مهم است، مدیران کاروان‌ها نیز به این موضوع توجه کامل داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: زائران حج تمتع باید توجه کنند به هیچ وجه اشیاعی که روی زمین می‌افتد را برندارند و بین صفوف نماز حرکتی نکنند و بدانند که همه مقدمات مربوط به اقامت، جابه‌جایی، بهداشت و درمان و تدارکات مختلف انجام شده است و امروز همه در مدینه آماده استقبال از زائران هستند.

وی با اشاره به این‌که عزت و کرامت زائران در کنار آرامش آنها از اولویت‌های سازمان حج و زیارت است، گفت: تلاش کردیم در حج تمتع سال جاری شاهد سفری آرام و روان برای زائران باشیم و در جلسات و مذاکرات صورت گرفته با طرف سعودی در حوزه حج تلاش بر این شد تا خدمات ارائه شده زیرسایه تعاملات سیاسی دو کشور نباشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها