فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: این مردمی که در طول ۴۰ سال با همه توان و در همه عرصه ها حضور فعال داشته و دارند، چشم امیدشان به مسئولان و کارگزارانی است که قسم یاد کرده اند برای آسایش روحی و رفاه اجتماعی مردم از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسن کرمی،  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در آیین تکریم و معارفه فرمانده یگان ویژه استان همدان گفت: امروز به سبب عملکرد درخشان یگان های ویژه و رشد و فعالیت های فاخر در دو بخش مأموریت های ذاتی و اقدامات فرهنگی، سطح توقع جامعه از این مجموعه بسیار بالا رفته است.

وی از خدمت متعهدانه و مجاهدانه به عنوان یک ضرورت و تکلیف شرعی در نظام مقدس جمهوری اسلامی نام برد و گفت: عامه مردم که در طول ۴۰ سال با همه توان و در همه عرصه های فرهنگی و ملی حضور فعال داشته و دارند، چشم امیدشان به مسئولان و کارگزارانی است که قسم یاد کرده اند برای آسایش روحی و رفاه اجتماعی مردم از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با اشاره به انبوه تاکتیک ها و تهدیدات سخت و نرم دشمن خاطرنشان کرد: پشتیبانی از طرح های امنیت اجتماعی در راستای حفظ دستاوردهای نظام و استقرار امنیت پایدار در تمام بخش های اجرایی کشور است تا این انقلاب که بر پایه خون و شهادت شکل یافته با سرعت رو به رشد به مسیر خود ادامه دهد.

سردار کرمی در ادامه از راهبردهای شش گانه به عنوان اساسنامه و تکلیف بدون کم و کاست در یگان های ویژه ناجا یاد کرد و گفت: اصول مدیریتی و فرماندهی باید به گونه ای اعمال و اجرا شود که نیروهای زیر مجموعه با میل و اشتیاق فراوان در جهت فراگیری آموزش های عمومی و تخصصی ضمن خدمت تلاش کنند.

این مقام ارشد انتظامی پلیس حرفه ای را یک پلیس مکتبی، باهوش و تأثیرگذار در محیط خدمتی و جامعه دانست و افزود: گاهی اوقات عملکرد بجا و درخشان یک مأمور در مواجهه با صحنه‌های هنجارشکنانه تحسین تمام اذهان و افکار عمومی جامعه و تحلیل‌های منصفانه رسانه‌های داخلی را متوجه خود می‌سازد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از ابزارها و فرصت‌ها به عنوان زمینه و بستر کسب آمادگی و مهارت افزایی نام برد و گفت: یگان ویژه در عین مقابله و خنثی سازی تهدیدات سخت دشمن باید آسیب های اجتماعی و تهدیدات نرم معاندان نظام را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.

وی خرد جمعی و طرح چالش ها و موانع پیش رو در نشست ها و جلسات هم اندیشی را نسخه حل بسیاری از مشکلات و ابزار دستیابی به موفقیت در مأموریت ها برشمرد و عنوان کرد: درجا زدن و قانع بودن به وضعیت فعلی یکی از بدترین آفت های مدیریتی و فرماندهی است که در صورت تکرار و استمرار به نیروهای زیرمجموعه نیز منتقل می شود.

سردار کرمی یادآور شد: در فتنه ابتر سال ۹۶ یگان های درگیر با مدیریت هوشمندانه و در عین حال با تعامل و پشتیبانی همه جانبه از دیگر پلیس های تخصصی، ضمن کنترل احساسات و عمل و اقدام بر پایه عقل و دستورات سلسله مراتب فرماندهی، از گسترش این بحران و تسری به سایر نقاط کشور جلوگیری کردند که بحمدالله همچون سال ۸۸ از دید و نگاه فرمانده معظم کل قوا (حفظه الله) پنهان نماند.

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات و فعالیت های پنج ساله سرهنگ "محمد مراد حسن آبادی" تقدیر و سرهنگ "محسن پناهی" به عنوان فرمانده جدید این یگان معرفی شد.