سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 100 در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 15 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین  100 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 100 در شرایط سالم  قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، طی برخی ساعات صبحگاه پانزدهمین روز از تیر ماه 98 افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها در اولین روز کاری هفته می باشد.

نظری افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: همچنین همراه با افزایش تابش نور خورشید در طول روز جاری (شنبه) شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده، به گونه ای که غلظت آلاینده مذکور در بعدازظهر (بین ساعات 13 الی 18) به بیشترین مقدار خواهد رسید. از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در پانزدهمین روز از تابستان 98، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در برخی ساعات در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: این وضعیت جوی کم و بیش در روز یکشنبه تداوم داشته و برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید خواهد بود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. از این رو، انتظار می رود در بعضی ساعات شانزدهمین روز از تیر 98 افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده گردد که به تبع آن کاهش کیفیت هوا را طی برخی ساعات به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها