موج

در جنوب سمنان، جنوب تهران، شمال و شرق اصفهان، قم و خوزستان وزش باد شدید با احتمال وقوع گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و این شرایط تا سه روز آینده ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (12 تیر) بارش پراکنده در برخی مناطق گیلان، مازندران و گلستان ادامه خواهد داشت.

بعدازظهر امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ در همین مدت در جنوب سمنان، جنوب تهران، شمال و شرق اصفهان، قم و خوزستان وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک وجود دارد و این شرایط تا سه روز آینده در این مناطق تداوم دارد.

روز جمعه رگبار پراکنده در ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان اتفاق می‌افتد و روز یکشنبه هفته آینده در شمال غرب و نوار ساحلی شمال کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

در ۵ روز آینده در برخی مناطق شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

امروز و فردا دمای هوا در نوار شمالی کشور بین ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد و هوای گرم تا یکشنبه پیشِ‌ رو در این مناطق ماندگار خواهد بود و از یکشنبه با کاهش دما مواجه است.

با توجه به وزش باد شدید، روز جمعه، شمال و مرکز خلیج فارس مواج پیش بینی می شود که ارتفاع موج طی این مدت به حدود 1.5 تا 2 متر خواهد رسید؛ توصیه می‌شود احتیاط لازم جهت تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی در مناطق یاد شده به‌عمل آید.

آسمان تهران فردا صاف گاهی‌ وزش باد‌ پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 38 و 26 درجه خواهد بود.‌

1

کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

2

فردا اهواز با بیشینه دمای ‌48 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان ‌‌خواهد بود.

3

روز آینده‌ اردبیل با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر‌ خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا  نهم تیرماه 310.4 ‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 159.2 میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری‌ 94.9 درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 222.7 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ 39.4 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهلم سال زراعی متعلق به مشهد در استان خراسان رضوی به میزان 15.4 میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دهلران در استان ایلام به میزان 49.2 ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه اردبیل در استان اردبیل به میزان 10.5 درجه سلسیوس بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها