دادستان تهران با اشاره به محورهای سخنرانی رهبری در هفته قوه قضاییه گفت: تصویر جامعه از قوه قضاییه باید تصویری از عدالت و اعتماد باشد و این تصویرسازی عمدتاً در دادسرا رقم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی القاصی مهر ،  دادستان تهران در جریان بازدید از دادسرای ناحیه 14 محلاتی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده از سوی قضات و کارکنان این دادسرا، با برخی مراجعین از نزدیک دیدار و ضمن گوش سپردن به درخواست‌های آن‌ها، دستورات لازم را صادر کرد.

وی در ادامه نشست با کارکنان قضایی و اداری این دادسرا، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات اداری را از مشکلات عمده دادسرای تهران برشمرد و افزود: این مشکلات سبب نمی‌شود که ما در وظیفه قضایی خود کوتاهی کنیم.

دادستان تهران، قوه قضاییه را مأمن و پناهگاه مردم خواند و افزود: ما باید به فکر حل مشکل مراجعه کنندگان باشیم که آن بستگی به ایمان و ترس ما در پیشگاه خداوند دارد.

القاصی با اشاره به محورهای سخنرانی رهبری در هفته قوه قضاییه خاطر نشان کرد: تصویر جامعه از قوه قضاییه باید تصویری از عدالت و اعتماد باشد و این تصویرسازی عمدتاً در دادسرا رقم می‌خورد. 

دادستان تهران در پایان نظارت بر عملکرد ضابطین را یکی از وظایف مهم قضات خواند و ضابطین را موظف به پاسخگویی و اعلام گزارش به مراجع قضایی کرد.