موج

توصیه می‌شود که صبح روز امتحان برای افزایش کارایی مغز از تغذیه‌هایی مانند تخم‌ مرغ، نان سنگک یا نان بربری با عسل یا پنیر که حاوی درصد بالایی از پروتئین یا فیبر هستند، استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق تحقیقات اخیر کارشناسان و محققان، شب امتحان غذاهای نشاسته‌دار  مانند نان، برنج و ماکارانی بر بهبود و ارتقای کیفیت خواب، تاثیر به سزایی دارد و همچنین برای مقابله با استرس شب آزمون، برخی از سبزیجات مانند ریحان، نعنا و کاهو به همراه سیب مفید هستند.

همچنین کارشناسان تغذیه به داوطلبان توصیه می‌کنند درصورتی که دچار استرس و اضطراب بسیاری هستند و نمی‌توانند صبحانه مفصلی میل کنند، از خوردنی‌هایی مانند موز و کشمش استفاده کنند. همچنین توصیه می‌شود که صبح روز امتحان برای افزایش کارایی مغز از تغذیه‌هایی مانند تخم‌ مرغ، نان سنگک یا نان بربری با عسل یا پنیر که حاوی درصد بالایی از پروتئین یا فیبر هستند، استفاده شود.

گردو به علت مقدار بالای انرژی و فسفر می‌تواند بسیار مفید باشد، همچنین سایر مغزها مانند پسته و بادام نیز برای بی اشتهایی روز آزمون مثمر ثمر است.

در صبح روز آزمون نیز خوردن خوراک عدسی به آرامش در طول کنکور کمک خواهد کرد. همچنین استفاده از عسل موجب کاهش میزان استرس و اضطراب می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها