وزیر بهداشت در جریان سفر به کرمان گفت: تمام قول‌های وزیر قبل را انجام خواهیم داد و در رابطه با جنوب و شرق کرمان درخواست اورژانس هوایی را داشتیم که به‌زودی انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی ، وزیر بهداشت امروز ( 11 تیر ) پس از افتتاح و بازدید از پروژه‌های درمانی بهداشتی شهرستان بم در نشست بررسی مشکلات شهرستان‌های شرقی استان گفت: برای بررسی کاستی‌ها و افتتاح پروژه‌ها و برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌ها به استان کرمان سفر کردم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه توسعه چشمگیری در بخش درمان داشتیم و کارهای قابل تقدیری انجام شده است، عنوان کرد: آهنگ رشد وضعیت بهداشتی با وضعیت منطقه همخوانی ندارد که باید با همکاری مسئولان محلی برنامه پنج ساله در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: ساخت بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم در حال انجام است و با برنامه زمان‌بندی محکمی در سفر آتی برنامه تکمیل آن را اعلام‌ خواهیم کرد تا در اسرع وقت عقب افتادگی را جبران کنیم و الان کار ساخت بیمارستان ریگان و فهرج در مرحله نهایی است.

نمکی از اعزام معاونش به ریگان، فهرج و نرماشیر برای بررسی وضعیت درمانی و بهداشتی منطقه خبر داد و اظهار کرد: تمام قول‌های وزیر قبل را انجام خواهیم داد و در رابطه با جنوب و شرق کرمان درخواست اورژانس هوایی را داشتیم که به‌زودی انجام خواهیم داد.

افتتاح مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های سرطانی و غیر واگیردار، افتتاح بخش اعصاب و روان، ساختمان الحاقی بیمارستان پاستور شامل بخش‌های غربالگری و درمان سرطان، مراقبت‌های ویژه نوزادان و بستری مردان و بازدید از روند احداث فاز اول بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی آموزشی بم از برنامه‌های وزیر بهداشت در شهرستان بم بود.