رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۶ میلیون فشارخون در سراسر کشور مورد سنجش قرار گرفته و ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار بسیج ملی کنترل فشار خون ، گفت: بر اساس آمارها، در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری‌های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست دادند و ضرورت داشت به کنترل این بیماری توجه همگانی شود. 

وی با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و عملیاتی، اجرا می ‌شود، افزود: فاز اجرایی این بسیج ملی از 15 خردادماه،  در مراکز درمانی، ایستگاه‌‌های سلامت و نقاط تعیین شده در سطح کشور عملیاتی شده است و تاکنون، ۲۶ میلیون فشارخون در سراسر کشور مورد سنجش قرار گرفته و ثبت شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بیماری‌های غیر واگیر به عنوان عمده ‌ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین عوامل بیماری‌‌های غیر واگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است. بنابراین در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم و این بیماران پس از تشخیص به سطوح بعدی ارجاع داده می ‌شوند.

بسیج ملی کنترل فشارخون، از تاریخ 27 اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی فشارخون، با شعار «فشارخون؛ بدانیم و اقدام کنیم» در سراسر کشور  آغاز شده و اکنون در مرحله اجرایی قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها