سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 88 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنجشنبه 6 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 95 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 88 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (پنجشنبه، 6 تیرماه 98) نسبت به روز گذشته می باشد که در بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد خواهد بود، به گونه ای که در برخی ساعات وزش باد سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

 سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در طول روز همراه با افزایش تابش نور خورشید، روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده شده و احتمال می رود بین ساعات 13 الی 18 ششمین روز از تابستان 98 غلظت آلاینده مذکور به بیشترین مقدار برسد.

نظری بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی بعضی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: با تداوم این شرایط جوی تا روز جمعه، برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال وقوع گرد و خاک محلی و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، احتمال می رود طی برخی ساعات هفتمین روز از تیر 98 افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده گردد و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد. همچنین دما تا روز پایانی هفته روند افزایشی خواهد داشت.