معاون عملیات پلیس پایتخت گفت: با تلاش کارکنان مرکز فوریت های پلیسی 110 توریست گم شده در تهران به اعضای خانواده اش رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار پرویز یعقوبی در شرح ماوقع  این اتفاق خاطرنشان کرد: چند شب پیش یک زن توریست با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و زمانی که اپراتور مرکز پاسخگوی تلفن بود متوجه شد که از آن سوی خط این توریست سعی دارد به زبان عربی مقصود خود را بیان کند.

معاون عملیات پلیس پایتخت ، اضافه کرد: بلافاصله با هماهنگی های انجام شده معاون تیم مرکز 110 که به زبان عربی مسلط بود با این توریست به مکالمه پرداخت که طی آن مشخص شد وی که به همراه خانواده اش به تهران آمده و قصد سفر به مشهد مقدس  را داشته اند در یکی از ایستگاه های اتوبوس تندرو(بی آر تی) به همراه دخترش، اشتباها پیاده شده در حالی که همسرش  پیاده نشده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با بررسی ها و جستجوهای انجام شده از سوی معاون مرکز 110 پلیس پایتخت، مشخص شد که این توریست در ایستگاه آبشار از اتوبوس پیاده شده و این در حالی است که شماره تلفن همراه همسرش را که به تازگی در تهران خریداری شده بود را نداشت.

وی تصریح کرد: از سوی معاون مرکز 110 پلیس پایتخت، به وی اطمینان خاطر داده شد که در کمترین زمان ممکن به خانواده اش می رسد و متعاقبا با هماهنگی های انجام شده یکی از ماموران گشت موتوری 110 کلانتری محل به ایستگاه اتوبوس تندرو اعزام شد تا مشکل خاصی برای این توریست پیش نیاید و پس از آن مشخصات همسر وی دریافت و پس از هماهنگی با فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی(ره)، شرکت هواپیمایی که بلیت این خانواده را صادر کرده بود، شناسایی شد.

سردار یعقوبی یادآور شد: در تماس با شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیت، شماره تماس همسر این توریست به دست آمد و با وی تماس برقرار که طی آن مشخص شد وی چند خیابان پایین تر از ایستگاهی که همسرش به اشتباه پیاده شده از اتوبوس خارج شده و سراسیمه به دنبال همسر و دخترش می گردد.

وی اظهار داشت: پس از چند دقیقه مشخصات محل حضور همسر و دختر این مرد به وی اعلام شد و با هماهنگی های لازم یکی از ماموران گشت انتظامی کلانتری 105 سنایی وی را به محل رساند و این خانواده از نگرانی رها شدند که پس از دیدار اعضای این خانواده با یکدیگر طی تماسی با مرکز فوریت های پلیسی 110 از عملکرد مناسب و دقیق کارکنان پلیس پایتخت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

معاون عملیات پلیس پایتخت در پایان ضمن اعلام این مطلب که مرکز فوریت های پلیسی 110 کانال ارتباطی پلیس و شهروندان است، خاطرنشان کرد: این مرکز به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات انتظامی، ترافیکی و اجتماعی به شهروندان است.