موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 3 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 91 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه سومین روز از تیر ماه 98 می باشد که سبب خواهد شد طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها ( به ویژه ذرات معلق) مشاهده گردد.

نظری افزود: همچنین به تدریج در طول روز شرایط لازم برای انجام واکنش های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم شده، به گونه ای که در برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 13 الی 18) غلظت آلاینده مذکور به بیشترین میزان خواهد رسید و احتمال دارد وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران طی این ساعات از لحاظ آلاینده ازن، در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد. هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر دوشنبه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: این شرایط جوی تا روز سه شنبه کم و بیش ادامه خواهد داشت و انتظار می رود طی برخی ساعات از چهارمین روز تابستان 98 افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها ( به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده گردد که به تبع آن وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در این ساعات در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها