معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی تهران، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۳ و ۴ تیر) در پاره‌ای نقاط به خصوص جنوب و غرب استان شاهد وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۲۶ مربوط به ایستگاه پیروزی در منطقه ۱۳ بود، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی تهران، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۳ و ۴ تیر) در پاره‌ای نقاط به خصوص جنوب و غرب استان شاهد وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک هستیم.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران در ادامه به رعایت توصیه‌های زیست محیطی توسط شهروندان طی فردا و پس فردا (۳ و ۴ تیر) اشاره کرد و گفت: شهروندان از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن خودداری کنند.

وی ادامه داد:  بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم از انجام فعالیت‌های بدنی به‌خصوص در فضای باز و از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در پایان تصریح کرد: رعایت الگوی مصرف سوخت و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی، دقت هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها از جمله موضوعاتی است که شهروندان باید مد نظر قرار دهند.