عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بررسی متوسط غلظت آلاینده های اصلی شهر تهران بین سالهای ۸۶ تا ۹۷ حکایت از آن دارد که روند غلظت آلاینده ها نزولی شده است‌.

به گزارش خبرگزاری موج، آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور اظهار کرد: در حالت معمول همه می‌پرسیم چرا وقتی همه چیز خوب است باید به سمت تغییر برویم در حالی که در زمان بحران منابع کاهش پیدا می‌کند.

میلانی  در خصوص وضعیت بحرانی ترافیک شهر تهران و آلودگی هوای این شهر گفت: مطابق اعلام سازمان های جهانی آلودگی هوا در مرگ و میر انسانها نقش عمده ای دارد.

وی افزود: براساس اعلام وزارت بهداشت و درمان در تهران بین ۴ تا ۵ هزار مرگ در هر سال به دلیل آلودگی هوا رخ می دهد و تعداد افراد زیاد دیگری هم دچار ناراحتی های قلبی می شوند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتشار آلودگی هوا از جانب وسایل متحرک بیش از سایر عوامل است و این وسایل متحرک باعث افزایش ذرات معلق در شهر شده اند.

میلانی خاطرنشان کرد: با هر تغییر در اجزای سیستم حمل و نقل می توانیم تاثیر بسزایی در وضعیت آلودگی شهر تهران داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته بررسی متوسط غلظت آلاینده های اصلی شهر تهران بین سالهای ۸۶ تا ۹۷ حکایت از آن دارد که روند غلظت آلاینده ها نزولی شده است‌.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ به تعداد ۲۰ روز هوای پاک و ۱۳۲ روز هوای سالم تجربه کردیم که در سال ۹۶ این عدد تنها ۵ روز هوای پاک بوده است.