موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 102 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یک شنبه 2 تیر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 102 همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه دومین روز از تیر ماه 98 می باشد که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها در سطح شهر می باشد.

وی افزود: با افزایش تابش نور خورشید در طول روز و در کنار فراهم بودن سایر شرایط لازم برای انجام واکنش های فتوشیمیایی، به تدریج بر غلظت آلاینده ازن افزوده شده، به گونه ای که احتمال می رود در برخی ساعات بعدازظهر یکشنبه (بین ساعات 14 الی 18) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده مذکور در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد. رفته رفته با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: از این رو، با افزایش نسبی غلظت آلاینده ها ( از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در صبحگاه سومین روز از تابستان 98 شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت همچنان تداوم داشته باشد و همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز و وزش باد در بعدازظهر دوشنبه به تدریج وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها