در سفر رییس دانشگاه فنی و حرفه ای به دانشگاه سوربن فرانسه در زمینه تبادل دانشجو و همکاری با شرکت های رنو و پژو فرانسه و انتقال فناوری در این زمینه ها توافق شد.

به گزارش خبرگزاری موج ،  ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در راستای گسترش همکاری های علمی و بین المللی به کشور فرانسه سفر کرده و با حضور در شهر پاریس با رییس دانشگاه دولتی سوربن سیته فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صالحی عمران ضمن معرفی فعالیت های گسترده دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی این مرکز علمی و مهارتی را جهت همکاری با دانشگاه سوربن در زمینه های مختلف اعلام کرد.

ژان پیر، رییس دانشگاه پاریس 13 ( سوربن سیته) نیز ضمن اظهار خرسندی از ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای فعالیت های دانشگاه سوربن سیته را معرفی و آمادگی کامل خود را برای همکاری های علمی و دانشگاهی با دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کرد.

در این ملاقات که با حضور رییس و معاونین دانشگاه سوربن و دکتر صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای و فرج اله طالبی مدیر کل دفتر همکاری های علمی و بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای انجام گرفت، در خصوص همکاری در زمینه برگزاری دوره های مشترک، تبادل اساتید به ویژه برگزاری کارگاه و دوره های تخصصی برای مدرسان  دانشگاه فنی و حرفه ای توسط اساتید فرانسوی در ایران و فرانسه و فراهم نمودن زمینه تجهیز کارگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای توسط شرکت های فرانسوی و حمایت های بین المللی به ویژه " طرح اراسموس پلاس "(برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است و طی این برنامه دانشجویان می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنند و از مزایا و امکانات آن‌ها بهره مند گردند) مورد تاکید قرار گرفت.

بر اساس این گزارش مقرر گردید همکاری ها در زمینه مکانیک خودرو، برق خودرو، گیربکس خودرو و به ویژه گیربکس اتومات با همکاری شرکت رنو و شرکت پژو فرانسه و انتقال فناوری در این زمینه ها آغاز شود و در هر مرحله بر حسب نیاز طرفین در سایر زمینه ها و رشته ها گسترش یابد.