اوایل سال جاری مدیرکل بهزیستی استان تهران از پرداخت الکترونیکی یارانه های درون سازمانی به مراکز طرف قرارداد این سازمان تا پایان فصل بهارخبر داد که موج، در پایان مهلت مقرر پیگیر نتیجه شد.

به گزارش خبرگزار موج، اوایل سال جاری مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران از پرداخت الکترونیکی یارانه های درون سازمانی بهزیستی به مراکز طرف قرارداد خود تا پایان فصل بهار خبر داد که با سر رسید این زمان "موج" پیگیر نتیجه شد.

داریوش بیات‌ نژاد در گفت با خبرنگار آسیب های اجتماعی خبرگزار موج، درباره وعده الکترونیکی شدن پرداخت یارانه های بهزیستی استان تهران ، گفت: همانطور که ابتدای سال جاری قول دادم که ما در سازمان بهزیستی استان تهران قصد داریم تمام پرداخت‌های یارانه در حوزه مددجویان را از طرق سامانه و به شکل متمرکز پرداخت نماییم، الان خرسندم که اعلام کنم به رغم تمام مشکلات پیش بینی نشده ای که در طول مسیر برای ما پیش آمد، به این وعده عمل کردیم و از این به بعد پرداخت به طرفین قرارداد با این مرکز بصورت متمرکز و الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این اقدام ما در اداره کل بهزیستی استان تهران در کنار برنامه‌های روتین روزانه و در راستای بحث شفاف سازی و ارتقا کیفیت و سرعت بخشی به روند کارها در سازمان بهزیستی دنبال شد و به نتیجه رسید.

مدیرکل بهزیستی استان تهران عنوان کرد: مثلا بحث پرداخت یارانه به مراکز شبانه توانبخشی یکی از دغدغه‌های اصلی ما بوده و هست که خدا را شکر دراین مدت توانستیم ساز و کاری را در پیش بگیریم تا در قالب دولت الکترونیک پرداخت‌های این مرکز را با دقت و سرعت بالاتری انجام دهیم.

بیات نژاد در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: در ادامه پرداخت یارانه به مراکز روزانه توانبخشی هم در دستور کار قرار دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن انشاءالله این اتفاق هم خواهد افتاد و پرداخت های سازمان به صورت الکترونیک در تمام مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی استان تهران بصورت همزمان و متمرکز انجام خواهد شد.

او با اشاره به یکی از دغدغه های سازمان بهزیستی استان تهران متذکر شد: مسئله بعدی پرداخت یارانه ماهیانه بخش امداد و یارانه فرزندان تحت حمایت سازمان بهزیستی است که با سیاست پرداخت های الکترونیکی که آغاز کرده ایم به این مسئله هم سرانجامی ‌دادیم و انشالله از این به بعد این دو بخش هم به صورت پرداخت متمرکز الکترونیکی یارانه هایشان پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه این بحث افزود: گذشته از آن پرداخت مراکزی است که به فرزندان تحت حمایت سازمان خدمات ارائه می‌کند که این مراکز هم در همین بخش پرداخت های متمرکز الکترونیک مشمول پرداخت های ماهیانه شدند که من بعد در یک زمان واحد همه این هزینه ها و یارانه ها بصورت متمرکز و واحد به حساب این مراکز واریز خواهد شد.

بیات نژاد در ادامه تصریح کرد: طبق برنامه‌هایی که ما در بهزیستی استان تهران در پیش گرفته ایم انشاالله ظرف دو سه ماه آینده تمام پرداخت های این مرکز به صورت پرداخت های متمرکز الکترونیکی انجام خواهد شد. حتی در بخش صدور مجوزهایی که در دایره کاری این سازمان وجود دارد، همگی بصورت الکترونیک صادر خواهند شد و نیازی به حضور فیزیکی افراد و طرفین قرار داد نیست مگر در مواقع بسیار ضروری مانند اخذ امضا و صحت سنجی و مواردی از این دست که فقط یک بار نیاز به حضور افراد و متقاضیان در مراکز است.

وی در رابطه با اثرات مثبت این اقدام اظهار داشت: همانطور که عرض کردم این اتفاق ضمن آنکه امکان هرگونه سوءاستفاده را به صفر می رساند، امکان هرگونه خطای انسانی را هم مرتفع می‌کند، ضمن آنکه انرژی و نیروی انسانی می تواند در بخش های مانند خدمات دهی به مددجویان و توانخواهان و یا سایر بخش‌هایی که نیاز به هوش و حضور انسانی وجود دارد، به کار گرفته شود.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان تهران تصریح کرد: همه این اتفاقات در راستای بحث ایجاد شفافیت و مقابله با فسادی است که در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کلید خورده است و در این رابطه بخشنامه های زیادی برای ما ارسال شده و ما هم بر مبنای سیاست ایجاد شفافیت و مقابله با فساد پرداخت هایی این مرکز که امکان سوء استفاده در آنها وجود داشت را در اولویت قرار دادیم و شیوه اقدام در این حوزه ها را به صورت پرداخت های متمرکز الکترونیک تعریف کردیم که امکان هیچ گونه دخل و تصرف و سوء استفاده از این قضایا برای سودجویانی فراهم نشود.

بیات نژاد در خاتمه اظهاراتش با اعلام رضایتمندی از الکترونیکی شدن پرداخت یارانه های درون سازمانی مرکز تحت مدیریت خود، تصریح کرد: اقدامی که ما در راستای پرداخت های الکترونیکی کردیم و البته سعی می کنیم این اقدام را در تمام بخش های سازمان از جمله عقد قرارداد، بیمه ، مالیات و....تعمیم دهیم، نه تنها برای ما در سازمان بهزیستی بلکه برای تمام طرفین ذی نفع در روابط کاری، مثمر ثمر و اقدام و سیاست برد برد محسوب می شود. چرا که هر کدام از طرفین سرعت و دقت بیشتری در روند کارها شاهد بوده اند. ضمن آنکه امنیت در این روش یکی از دستاوردهای مهمی است که برای همگی َرامش به دنبال دارد.