سردار حسین رحیمی:

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه از میان افراد دستگیر شده ۱۰۷ نفر اوباش بودند گفت: ۲۰۵ نفر نیز جزو مزاحمین نوامیس بوده و ۵۴ نفر از دستگیرشدگان نیز جزو حاملان سرد و گرم بودند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی ،  رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای اولین مرحله طرح سراسری برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در سال ۹۸ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمین محلات و نوامیس و حاملان سلاح در سال جاری اجرا شد. این طرح بعد از گذشت دو ماه کار اطلاعاتی و اقدام عملیاتی طی ۴۸ ساعت گذشته اجرا شده و در این راستا واحدهای صنفی نظیر باشگاه‌های بدنسازی، قهوه‌خانه‌ها، تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و… تحت پایش اطلاعاتی قرار گرفت.

رحیمی با بیان اینکه در همین راستا ۲۵۰ پرونده تشکیل شد، گفت: از این تعداد ۱۴۲ مورد مربوط به شرارت و اوباش‌گری، عربده‌کشی، باج‌گیری، قدرت‌نمایی و جرایمی نظیر آن بود. ۸۲ پرونده مربوط به مزاحمین محلات و نوامیس بود و ۲۶ پرونده نیز مربوط به تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکی بود که در مجموع منجر به دستگیری ۳۶۶ نفر از اراذل اوباش و مخلان نظم و امنیت شد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه از میان این افراد ۱۰۷ نفر اوباش بودند افزود: ۲۰۵ نفر نیز جزو مزاحمین نوامیس بوده و ۵۴ نفر از دستگیرشدگان نیز جزو حاملان سرد و گرم بودند.

رحیمی از پاک‌سازی ۲۹۱ محله در اجرای این طرح خبر داد و گفت: محلاتی همچون تهران‌پارس، فرحزاد، ستارخان، خاک سفید، نظام‌آباد، نارمک، اتابک، مشیریه، نازی‌آباد، یاخچی‌آباد، فلاح، شهرک ولیعصر، جنت‌آباد ،‌۱۳ آبان، شهرری و… پاک‌سازی شده است.

به گفته وی همچنین ۱۷۱ قهوه‌خانه، ۲۰ باشگاه بدنسازی و ۶۶ پارک آلوده نیز مورد بررسی قرار گرفت.

رحیمی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان بیش از ۳۰۰ قهوه‌خانه و رستوران و باشگاه بدنسازی مورد بررسی قرار گرفته و پملپ شد، افزود: در اجرای این طرح نیز ۴۱ باشگاه و قهوه‌خانه متخلف شناسایی و پلمپ شد.

رئیس پلیس پایتخت درباره اقلام مکشوفه از مجرمان نیز اظهار کرد: ۲۷ قبضه سلاح کمری، ۶۲ قبضه سلاح سرد و ۱۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از مجرمان دستگیرشده کشف شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چند درصد از دستگیرشدگان دارای سابقه بودند، گفت: حدود ۲۵۰ نفر از دستگیرشدگان سابقه‌دار بودند. متأسفانه اکثر این افراد در سنین جوانی و بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند و تعداد قابل توجهی نیز زیر ۱۸ سال بودند که با اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.

رحیمی تأکید کرد که اجرای چنین طرح‌هایی ادامه خواهد داشت و پلیس آن را ادامه می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها