از امروز تا پایان هفته در جنوب سمنان، اصفهان، یزد، مرکزی، جنوب تهران و قم، ‌وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که پدیده گرد و خاک و انتقال آن از مناطق کویری به این مناطق دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ،‌‌‌ ‌از امروز (27 خرداد) تا آخر هفته در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط ارتفاعات رشته کوه البرز، شمال غرب ، البرز غربی و شرقی، برخی نقاط ساحلی خزر، شرق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، افزایش ابر بارش پراکنده رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید خواهیم داشت که خیزش گرد و خاک نیز پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا پایان هفته در جنوب سمنان، اصفهان، استان یزد، استان مرکزی، جنوب تهران و قم، ‌وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که پدیده گرد و خاک و انتقال آن از مناطق کویری به این مناطق دور از انتظار نیست.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

امروز و فردا در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و دریای عمان و دو روز آینده دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس مواج است و در نواحی شرقی خلیج فارس ارتفاع موج به‌ حدود ۳ متر هم می‌رسد.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۶ و ۲۷ درجه خواهد بود؛ کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

1

فردا اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

2

روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 9 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

3

4

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا  26 خردادماه 309.9 ‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 158.8 میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری‌ 95.2 درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 220.9 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ 40.3 درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی و هشتم سال زراعی متعلق به منطقه خدابنده در استان زنجان‌ به میزان 33.8 میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، اهواز در استان خوزستان به میزان 48.4 ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه قاملو در استان کردستان به میزان 7.1 درجه سلسیوس بوده است.