معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: در ساعات بعدازظهر امروز و فردا شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده در ارتفاعات استان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران درباره وضعیت آب و هوا گفت: روزهای پایانی فصل بهار بیشینه دمای هوای روز گذشته مازندران مربوط به گلوگاه و ساری با ۳۴ درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بلده با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی افزود: روز گذشته شاهد رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در آسمان مازندران بودیم که کماکان تا فردا تداوم این هوا را در آسمان خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: در ساعات بعدازظهر امروز و فردا شاهد  رگبار و رعدوبرق پراکنده در ارتفاعات استان خواهیم بود.

اسدی بیان کرد: روزهای پایانی هفته جاری با تقویت جریانات شمالی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رشد ابر و رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده و وزش باد علاوه بر ارتفاعات در مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان نیز پیش‌بینی می‌شود که در ارتفاعات شرایط برای رگبار و رعدوبرق مهیاتر است.

اسدی یادآور شد: انتظار داریم روزهای پایانی و اوایل هفته آینده یکی دو درجه افت دما داشته باشد.

وی با تأکید بر مدیریت در مصرف آب و انرژی با توجه به تداوم هوای گرم، خاطرنشان کرد: در زمان وقوع رگبار و رعدوبرق در مناطق کوهستانی نکات ایمنی را رعایت کنند.

معاون هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت موج کوتاه خواهد بود.