فرمانده انتظامی پایتخت گفت: نگاه پلیس همه‌جانبه است و پلیس تهران با تمام توان کمترین وقوع سرقت در کشور و بالاترین میزان کشف جرم را داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، ملاقات مردمی فرمانده انتظامی پایتخت در محل پلیس امنیت عمومی پایتخت برگزار شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه این ملاقات مردمی در جمع خبرنگاران به مراجعه 550 نفر از شهروندان اشاره و اظهار داشت: بالغ بر 90 درصد درخواست‌های مردمی در حوزه امنیت اخلاقی و اجرای طرح ناظر بوده است. 

فرمانده انتظامی پایتخت با اعلام این مطلب که 70 درصد مراجعه‌کنندگان مرد و 30 درصد زن بوده‌اند به عملکرد پلیس در حوزه امنیت اخلاقی اشاره و تصریح کرد:  همان پلیسی که برای دستگیری سارقان،‌ مجرمان و بر هم زنندگان نظم و امنیت شب و روز نمی‌شناسند برای ایجاد نظم،‌ امنیت و انضباط اجتماعی و اخلاقی تلاش می‌کند چرا که امنیت ابعاد مختلفی دارد از جمله امنیت روانی،‌ اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و اگر یک بخش از امنیت تامین نشود امنیت کل جامعه تکمیل نخواهد شد. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت با تاکید بر این مطلب که نگاه پلیس همه‌جانبه است و پلیس تهران با تمام توان کمترین وقوع سرقت در کشور و بالاترین میزان کشف جرم را داشته است، اعلام کرد: پلیس به هیچ وجه در بحث امنیت اجتماعی و اخلاقی کوتاه نخواهد آمد چرا که تکلیف و وظیفه پلیس است و پلیس به عنوان نماینده مردم و مجری قانون در عرصه امنیت اخلاقی جامعه وارد شده است. 

سردار رحیمی گفت: نگاه ما یکجانبه نیست و در همه ابعاد امنیتی جامعه برنامه داریم از جمله جرائم خشن و پیچیده و باندی تا امنیت اخلاقی و انضباط اجتماعی. 

وی ادامه داد: روسای پلیس‌های تخصصی هم اکنون در این ملاقات مردمی حضور دارند و با کمال رأفت، رحمت و محبت با مردم برخورد می‌کنند. 

فرمانده انتظامی پایتخت خاطرنشان کرد: 10 درصد دیگر مشکلات مردم مربوط به پرونده‌هایی درخصوص اقدامات کلانتری‌ها، پلیس‌ آ‌گاهی، پلیس اماکن و دیگر پلیس‌‌های تخصصی بود که با کمال احترام و ادب با مراجعه‌کنندگان برخورد شد. 

وی گفت: قرار بود ملاقات مردمی در مرکز 197 برقرار شود اما با توجه به حجم مراجعات شهروندان مکان ملاقات به مرکز پلیس امنیت اخلاقی ارجاع شد.