سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 26 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 71 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در شرایط سالم قرار دارد.

وی افزود: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) در صبحگاه روز جاری (دوشنبه، 27 خرداد) می باشد که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر می باشد.

نظری گفت: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود که در بهبود شرایط موثر خواهد بود. همچنین طی برخی ساعات روز جاری، با افزایش تابش نور خورشید، گرمای هوا و وجود آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی غلظت آلاینده مذکور طی برخی ساعات (بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر) دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان کرد: این شرایط جوی کم و بیش در روز سه شنبه تداوم خواهد داشت و انتظار می رود طی بیست و هشتمین روز از خرداد 98 بر غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) افزوده گردد و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: این شرایط موقتی بوده و انتظار می رود ناپایداری های جوی حاکم در بعدازظهر سه شنبه بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت را به دنبال داشته باشد.