رئیس شورای شهر در پاسخ به این که پیشنهاد شما در زمینه تعدیل عوارض چگونه است گفت: بگذارید متن مربوطه توسط شهرداری واصل شود البته نرخ‌ها قبلا تصویب شده اما مبنای نرخ‌ها دفترچه‌قیمت‌گذاری املاک در مناطق است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه شورای شهر امروز (26 خرداد) در جمع خبرنگاران گفت: پس از ارائه چند تذکر در جلسه بحث یک فوریتی در مورد تعرفه‌های شهرسازی اعلام شد که این موضوع 15 بهمن سال گذشته به تصویب رسیده بود و ما درخواست کردیم که در مورد تعدیل نرخ عوارض با توجه به دفترچه معاملاتی اقدامات انجام شود و قیمت نهایی را شهرداری به شورای شهر اعلام کند. 

وی افزود: برهمین اساس یک فوریتی مساله را به بحث گذاشتیم و قرار شد جلسه فوق‌العاده‌ای نیز سه‌شنبه هفته جاری در این زمینه برگزار شود. 

پیشنهادات درمورد آیین‌نامه اجرایی شورایاری‌ها زیاد است

هاشمی ادامه داد: همچنین آیین‌نامه اجرایی شورایاری‌ها از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز شورای شهر بود که پیشنهادات زیادی در این زمینه مطرح شد و به نظرم اگر این بحث‌ها از قبل بیشتر بین اعضا مطرح می‌شد افراد در صحن آماده‌تر می‌آمدند. 

وی گفت: پیشنهادات زیادی در این زمینه مطرح است که ادامه جلسه را آقای امینی بر عهده گرفته و امیدوارم امروز این مساله به اتمام برسد. 

نمی‌گذاریم حق کسی با عوارض ساختمانی از بین رود

رئیس شورای شهر در پاسخ به این که پیشنهاد شما در زمینه تعدیل عوارض چگونه است گفت: اجازه دهید در این راستا حرفی نزنم و بگذارید متن مربوطه توسط شهرداری واصل شود البته نرخ‌ها قبلا تصویب شده اما مبنای نرخ‌ها دفترچه‌قیمت‌گذاری املاک در مناطق است. 

هاشمی گفت: عدد P درمورد نرخ‌ها را دولت تعیین می‌کند و چون میزان عدد P را نداشتیم نگران بودیم که این قیمت‌ها بالا باشد که درنهایت دولت این عدد را بالا تصویب کرد و سبب شد میزان آن افزایش یابد که بر همین اساس شهرداری مساله تعدیل را مطرح کرد و امیدواریم حق کسی به ویژه در جنوب شهر در این زمینه دچار آسیب نشود. 

وی درمورد اینکه تکلیف کسانی که پروانه ساخت گرفته‌اند چیست و عوارض آنها چه میزان خواهد بود گفت: در آیین‌نامه مربوطه حتما این موضوعات دیده می‌‌شود. 

خط 7 مترو به نمایشگاه بین‌المللی می‌رسد

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه قرار بود برای نمایشگاه بین‌المللی در تهران مترو احداث شود و اکنون این مساله به کجا رسید خاطرنشان کرد: قرار بوده است که خط هفت  انشعابات آن به سمت میدان کاج،‌ برج اتی‌ساز و نمایشگاه همچنین در ابتدای ولنجک لحاظ شود. 

وی بیان داشت: برای هزینه مترو در نمایشگاه همچنین قرار بر این بود شهرداری مجوز ساخت برج نمایشگاهی را دهد و در ازای آن هزینه بخشی از احداث خط را بپردازند. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شواهد نشان می دهد شهر نسبت به گذشته کثیف‌تر شده است، گفت: این سوال را از صدراعظم نوری بپرسید که مسئول مربوطه در شورای شهر است.