سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 26 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 68 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (یکشنبه، 26 خرداد) می باشد که همراه با ازدیاد حجم تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم خواهد شد.

نظری افزود: همچنین همراه با افزایش تابش نور خورشید در طول بیست و ششمین روز از خرداد 98، روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که احتمال می رود غلظت آلاینده مذکور در بعدازظهر یکشنبه (بین ساعات 13 الی 18) به بیشترین مقدار برسد.

وی بیان کرد: هرچند این شرایط موقتی بوده و برخی ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد می باشد که در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود. با تداوم این وضعیت جوی تا روز آینده، افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها (از جمله آلاینده ازن) در برخی ساعات روز دوشنبه دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده شده، به گونه ای که برای برخی ساعات عصرگاه وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.