براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های خوزستان و ایلام احتمال وقوع باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،‌‌‌ در هفته پیش رو در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی مناطقی از شمال غرب و سواحل خزر و شمال شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایدار است.

امروز و فردا در جنوب و شرق سیستان و بلوچستان وزش باد ، شدید خواهد بود همچنین بعد از ظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های خوزستان و ایلام احتمال وقوع باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

روز چهارشنبه در سواحل غربی خزر بارش با کاهش دمای حدود ۳ تا ۵ درجه همراه است.

آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۶ و ۲۵ درجه خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

1

فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

2

روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۷‌ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

3

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۱۹ خردادماه ۳۰۹ ‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۷.۱ میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری‌ ۹۶.۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۰.۲ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۴۰.۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی و هفتم سال زراعی متعلق به تنگه ترکمان در استان خراسان شمالی به میزان ۲۴.۲ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، اهواز در استان خوزستان به میزان ۴۷.۷ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه فورگ در استان فارس به میزان صفر درجه سلسیوس بوده است.