سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 25 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 73 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (شنبه، 25 خرداد) می باشد که رفته رفته بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: همچنین در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم شده که احتمال می رود بین ساعات 13 الی 18 روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده گردد و در برخی مناطق وضعیت کیفیت هوا از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

وی بیان کرد: به تدریج در ساعات پایانی شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز بعد، طی برخی ساعات روز یکشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.