معاون اجتماعی پلیس فتا با اعلام هشدار گفت: کلاهبردارن با ارسال پیامکی با این متن که یارانه نقدی شما قطع شده و برای جلوگیری از قطع یارانه به آدرس imanbalik.com مراجعه کنید، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ پاشایی ، در تشریح شیوه جدید کلاهبرداری عنوان کرد: کلاهبردارن با ارسال پیامکی با این متن که یارانه نقدی شما قطع شده و برای جلوگیری از قطع یارانه به آدرس imanbalik.com مراجعه کنید، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا  در ادامه افزود: کارشناسان پلیس فتا از طریق رصد فضای مجازی کشور و نیز گزارشات واصله دریافتند عده ای افراد مجرم و سودجو، با ارسال پیامک به هموطنان تحت عنوان جلوگیری از قطع یارانه نقدی به آدرس imanbalik.com مترصد اقدام در خواست کنندگان و هدایت آنها به سایت و درگاه جعلی بانکی با هدف سرقت اطلاعات کارت بانکی قربانیان و برداشت غیر مجاز از حساب آنان هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به راه اندازی رمز دوم یکبار مصرف (OTP) که عملا دست یابی به اطلاعات حساب بانکی هموطنان از سوی مجرمان محدود خواهد شد، گفت: افراد کلاهبردار سودجو با اطلاع از مزیت برجسته این خدمات بانکی (OTP) ، طی ماه های اخیر فعالیت گسترده ای در خصوص دست یابی به اطلاعات کارت بانکی هموطنان آغاز کرده اند، که شهروندان بایستی ضمن هوشیاری، فریب این تبلیغات دروغین رانخورند.

سرهنگ پاشایی در ادامه افزود: در صورتی که هموطنان به هر دلیلی با ورود به سایت مذکور و سایتهای مشابه نسبت به درج اطلاعات کارت بانکی خود اقدام کرده اند بایستی بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.

این مقام انتظامی در پایان اظهاراتش خطاب به مردم گفت: شهروندان، اخبار مربوط به هر گونه ارائه خدمات دولتی را صرفا از سوی مبادی رسمی پیگیری کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.