دبیر کارگروه بررسی سهمیه ویژه طرح ترافیک خبرنگاری شهردار تهران از توزیع کارت بلیت خبرنگاری از هفته آینده خبر داد.

فرهاد خوانساری در گفتگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری موج، گفت: همانگونه که چندی پیش اعلام کردیم که پس از اتمام مراحل بررسی طرح ترافیک خبرنگاران ، بررسی و تحویل کارت مترو ویژه خبرنگاران را در دستور کار قرار خواهیم داد، عمل کردیم و از این هفته طبق ساز و کاری معین کارت های مترو خبرنگاری مدت دار یک ساله را به آن دسته ازخبرنگارانی که به دلایلی مشمول استفاده از طرح ترافیک خودرو نشده اند، تحویل خواهیم داد.

دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه طرح ترافیک خبرنگاری با بیان اینکه در جلسات کارگروه به این نتیجه رسیدیم که مبلغ کارت های شارژ شده برای یک سال استفاده خبرنگاران، طبق رویه جاری سال گذشته 3 میلیون و 500 هزار ریال ( 350 هزار تومان) شارژ شود.

وی در ادامه افزود: دلیل این تصمیم هم این بود که بسیاری از کارت هایی باطل شده ای که در ابتدای هر سال از خبرنگاران دریافت می شود تا کارت های جدید به آنها تحویل داده شود، هنوز دارای شارژ است و مبالغی در این کارت ها باقی مانده است. به همین دلیل از آنجایی که امسال هم افزایش قیمت بلیت ها به حدی نبوده که در انتهای سال خبرنگاران دچار مشکل شوند، این تصمیم گرفته شد.

وی در خصوص نحوه دریافت کارت های یاد شده اظهار داشت: از هفته آینده شیوه توزیع و یا دریافت کارت بلیت های مدت دار یک ساله خبرنگاران از طریق ارسال توسط پست یا تحویل در دو ایستگاه مترو، صورت خواهد گرفت که متعاقبا نام ایستگاه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر کارگروه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری در ادامه تصریح کرد: به همین منظور هفته آینده با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه ها نحوه و ساز و کار توزیع کارت بلیت‌های یکساله اطلاع رسانی خواهد شد.

خوانساری در خاتمه متذکر شد: باید تصریح کنم که کارت های مترو خبرنگاری مربوط به قشر خاصی از خبرنگاران است. یعنی خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری که امسال به هر دلیل از سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری استفاده نکرده اند مشمول دریافت این کارت ها هستند. لذا تقاضا داریم افرادی که به هر دلیل مشمول این طرح نشده اند یا افرادی که طرح ترافیک را دریافت کرده اند و به تصور اینکه کارت مترو هم شامل حال آنها می شود، با اصرار سعی در تغییر رویه جاری کار همکاران ما نداشته باشند.