سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 80 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 20 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 77 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 80 در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (دوشنبه) می باشد که عمدتا ناشی از ازدیاد حجم تردد خودروها در سطح شهر می باشد.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج از ساعات آغازین روز سه شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد، به گونه ای که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد شد. هرچند این وضعیت پابرجا نبوده و با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. از این رو انتظار می رود در روز سه شنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) مشاهده گردد و از بعدازظهر وضعیت کیفیت هوای پایتخت رو به بهبودی سوق پیدا نماید. همچنین دما تا روز آینده کاهش جزئی خواهد یافت.