استاندار لرستان با بیان این‌که دولت حدود 1000 میلیارد تومان کمک بلاعوض در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است، افزود: در حوزه مسکن ۴۹۰ میلیارد تومان، کشاورزی ۲۹۵ میلیارد تومان و ۲۵۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدموسی خادمی،  استاندار لرستان در جلسه قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق زلزله‌زده گفت: با پیگیری‌های انجام شده امروز تمامی بانک‌ها ابلاغیه را از مدیران خود در مرکز دریافت کرده و در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن و کشاورزی باید تسریع کنند.

وی با تأکید بر لزوم تسریع در معرفی افراد واجدشرایط از طرف بنیاد مسکن، افزود: جهاد کشاورزی نیز در سامانه سجاد  پرونده‌ها را وارد کرده و نسبت به معرفی کشاورزان آسیب دیده به بانک‌ها اقدام کند.

استاندار لرستان با بیان این‌که مردم باید نسبت به تشکیل پرونده تا پایان خرداد اقدام کنند، گفت: افرادی‌که بعد از تاریخ مقرر ثبت‌نام نکنند از لیست خارج شده و دیگر نخواهند توانست از امکانات دولتی استفاده کنند.

خادمی با بیان این‌که دولت حدود 1000 میلیارد تومان کمک بلاعوض در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است، افزود: در حوزه مسکن ۴۹۰ میلیارد تومان، کشاورزی ۲۹۵ میلیارد تومان و ۲۵۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است همچنین در حوزه راه‌ها، بخش انرژی و... نیازمند اعتبار هستیم که در صورت تعیین و تصویب آن، کارهای اساسی‌تری انجام خواهد شد.

وی به توزیع اقلام توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره و اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار پک در استان توزیع خواهد شد که طبق آخرین گزارش تاکنون ۸۰۰ مورد پخش شده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: در این بخش نواقصی وجود دارد که برای رفع آن باید به‌طور حضوری و میدانی روستا به روستا را بررسی کرد تا افرادی‌که مستحق دریافت این اقلام هستند، مشخص شوند.