رئیس پلیس پایتخت گفت: در سه شب گذشته ۵۵۹ دستگاه خودرویی که مزاحمت ایجاد می‌کردند توقیف کردیم و ۱۳ نفر را دستگیر کردیم و هزار و ۸۸۳ دستگاه اعمال قانون شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز (18 خرداد) در مصاحبه خبری درباره طرح برخورد با رانندگی بدون هدف و مرتکبان مزاحمت از حق عبور و مرور (دور دور) که در ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: موضوع مزاحمین خیابانی با توجه به اینکه در بعضی از نقاط تهران اوج گرفته و تماس‌های مکرری از سوی شهروندان داشتیم، به طور ویژه بعد از فارق شدن مأموریت‌های ماه رمضان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در سه شب گذشته ۵۵۹ دستگاه خودرویی که مزاحمت ایجاد می‌کردند توقیف کردیم و ۱۳ نفر را دستگیر کردیم و هزار و ۸۸۳ دستگاه اعمال قانون شده‌اند.

سردار رحیمی تصریح کرد: به افرادی که این مشکلات را ایجاد می‌کنند تذکر می‌دهم ما هر شب این طرح را داریم و با آنها برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره برخورد با فعالیت قهوه خانه‌های لاکچری در تهران گفت: این قهوه خانه موسیقی غیرمجاز پخش می‌کردند و مراسمات خاص را همراه با دیگر فعالیت‌های خود داشتند که در این راستا حدود ۵۴۷ واحد قهوه‌خانه را پلمب و ۱۱ نفر متخلف را در این بخش دستگیر کردیم.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: ما همواره حامی واحدهای صنفی هستیم ولی با واحدهای صنفی که شئونات را رعایت نمی‌کنند کاملاً جدی برخورد می‌کنیم.

سردار رحیمی با اشاره به طرح حیات شبانه گفت: تا پایان ماه رمضان این طرح تمام شده است و تنها برخی از واحدهای صنفی که مجوز از پلیس برای فعالیت دارند می‌توانند به فعالیت شبانه واحد صنفیشان ادامه دهند.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: برای مزاحمین خیابانی که تکرار تخلف دارند این هشدار را می‌دهم که در مرحله اول یک هفته خودرو توقیف می‌شود و اگر فرد تکرار تخلف را داشته باشد بازداشت می‌شوند.

وی در ادامه گفت: طرح‌های پاکسازی محله‌های شوش، مولوی و هرندی همچنان در حال اجرا است و تعداد منازلی که پلمب کرده بودیم از ۱۱۵ منزل بیشتر شده و تنها یک الی دو منزل توانستند کاربری خود را به محل مسکونی تغییر دهند و مجوز برای فک پلمب بگیرند.

رئیس پلیس پایتخت یادآور شد: متأسفانه در این محله‌ها ۱۴ مرکز VIC فعال هستند و روزانه ۱۴ هزار معتاد روزانه به این مراکز برای گرفتن شربت متادون و… مراجعه می‌کنند که باعث رنجش اهالی شوش، مولوی و هرندی شده است.

وی در پایان گفت: بالغ بر ۳۰۰ معتاد که بیماری مسری دارند آزاد هستند و ما مرکزی برای نگهداری اینها نداریم.