دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاران وجود نقص فنی را از جمله دلایل تاخیر در ارسال این پیامک ها اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد خوانساری  دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاران در ارتباط با آخرین جزئیات رسیدگی به طرح ترافیک خبرنگاران از ارسال پیامک مربوط به خبرنگارانی که تخفیف 90 درصدی  طرح ترافیک شامل‌شان شده طی امروز یا فردا خبر داد.

همچنین وجود نقص فنی از جمله دلایل تاخیر در ارسال این پیامک ها بوده است و اگر طی 4 روز گذشته که تعطیلات بود پیامک برای خبرنگاران ارسال می‌شد این شائبه پیش می‌آمد که قصد کاهش فرصت برای اعتراض بوده است.

پیامک‌هایی که برای خبرنگاران ارسال می‌شود دارای دو محتوا است که نوع اول طی پیامک به خبرنگار اعلام می‌شود  دارای طرح  است و در نوع دوم اعلام می‌شود که مدارک کامل نیست و در صورت تکمیل شده مدارک طرح به آنها تعلق خواهد گرفت. 

پس از ارسال پیامک فرصتی چند روزه برای اعتراض در نظر گرفته می‌شود و همچنین برخی اعتراضات اولیه به صورت گروهی و کلی نیز طی هفته‌های گذشته از جانب برخی از رسانه‌ها به دلیل کمبود سهمیه‌ها مطرح شده است.