شهردار تهران گفت: امام راحل می‌گفتند مادامی که مردم را دارید، از هیچ چیز نترسید و بترسید از روزی که مردم پشت این نظام را خالی کنند. تلاش ما در شهرداری نیز این است که برای مردم رضایت و راحتی فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران که به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر تهران امروز (12 خرداد) به جماران رفته بود با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و ابراز خرسندی از حضور در حسینیه جماران، گفت: این مکان، فضایی است که همه از آن خاطرات بسیار داریم. امام عزیز، این بزرگوار، هر کجا رفت، آن مکان به واسطه وجود ایشان بخشی از تاریخ شد؛ چه نجف، چه نوفل لوشاتو و چه جماران. جای ایشان خالی است و من به نمایندگی از اعضای خانواده بزرگ شهرداری تهران یاد ایشان را گرامی می‌دارم.

شهردار تهران، امام خمینی (ره) را بنیانگذار و نظریه پرداز انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: ایشان همچنین یکی از اصلی‌ترین ارکان بنیانگذاری نهاد شوراها در کشور بودند؛ پدیده‌ای که در دوره ایشان ریشه پیدا کرد.

حناچی تصریح کرد: بخشی از تاریخ معاصر ایران در حسینیه جماران رقم خورد. در بازدیدهای قبلی از این مکان، حاج حسن آقای خمینی فضایی را به ما نشان دادند که تصمیمات جنگ در آن مکان گرفته می‌شد؛ اتاقی با مساحت بسیار کم و ساده، اما خیلی تأثیرگذار بود. اثر امام (ره) را بر در و دیوار و هر گوشه حسینیه جماران می‌بینیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: یاد امام راحل را گرامی می‌داریم و بار دیگر به نصایح ایشان توجه می‌کنیم چرا که این کار ضروری است. ایشان می‌گفتند مادامی که مردم را دارید، از هیچ چیز نترسید و بترسید از روزی که مردم پشت این نظام را خالی کنند. تلاش ما در شهرداری نیز این است که برای مردم رضایت و راحتی فراهم کنیم.  

حناچی گفت: بنیانی که امام (ره) گذاشت، بسیار زود در معرض هجمه قرار گرفت. همه اولین اعزام‌های جنگ را به یاد داریم که نغمه‌های آن تا سال‌های سال، سرود تلویزیون و مردم بود، همه به یاد داریم بچه‌هایی را که تا لحظه آخر زندگی‌شان، به عشق امام بزرگوار، مقاومت می‌کردند.