مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) گفت: با تأمین منابع مالی پیشرفت فیزیکی و تجهیزاتی ایستگاه بسیج سرعت گرفته و بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام ،  مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) درباره افتتاح ایستگاه بسیج   خط 7 متروی تهران گفت: با تأمین  منابع مالی پیشرفت فیزیکی و تجهیزاتی ایستگاه بسیج سرعت گرفته است و این ایستگاه در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده که با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان به ایستگاه‌های اتوبوس BRT  پایانه خاوران و علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

امام به قرار گرفتن این ایستگاه در منطقه 14 تهران اشاره کرد و بیان داشت: این ایستگاه دارای دو ورودی است که ورودی جنوبی آن در حال تکمیل شدن است.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) با اشاره به تکمیل و نصب شدن 6 دستگاه پله برقی در این ایستگاه، افزود: بخش تجهیزاتی این ایستگاه شامل دو عدد پست برق، سیگنالینگ(سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و کابل کشی نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اینکه ایستگاه بسیج بیش از 12 هزار متر مربع زیر بنا دارد، بیان داشت: طول سکوی این ایستگاه 160 متر است و امیدواریم با تسریع در روند ساخت و ساز و تجهیزات، ایستگاه بسیج برای خدمت رسانی به شهروندان و تسهیل در تردد و رفت و آمد آنان آماده بهره برداری شود.