سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 64 در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 11 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 53 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 64 در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: بر طبق بررسی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (شنبه) نسبت به روز گذشته و ازدیاد حجم تردد خودروها در روز آغازین هفته، افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد که در پراکندگی آلاینده ها موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار خواهد داشت.

نظری گفت: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت شنبه و تداوم آن تا روز یکشنبه، انتظار می رود طی برخی ساعات صبحگاه دوازدهمین روز از خرداد 98 افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار داشت: همچنین انتظار می رود در طول روز یکشنبه بر غلظت آلاینده ازن افزوده گردد، هرچند همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود که بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.