شهردار تهران گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند قدس را به نفع خود مصادره کند، چرا که تمام مسلمانان به این موضوع حساسیت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند قدس را به نفع خود مصادره کند، چرا که تمام مسلمانان به این موضوع حساسیت دارند.

قدس متعلق به همه مردم و تمام ادیان جهان است

وی با اشاره به همراهی اعضای خانواده خود در این راهپیمایی و تاکید بر حساسیت این موضوع تصریح کرد: حساسیت مردم و مخصوصا جوانان به قدس را باید زنده نگه‌داشت چرا که قدس متعلق به همه مردم و تمام ادیان جهان است.

شهردار تهران با بیان اینکه مردم شریف ما همواره همراه بوده و هستند، افزود: مردم امروز به دلیل شرایط کشور و به این دلیل که قدس را قبله اول مسلمین می‌دانند، همان واکنشی را نشان دادند که عقل، منطق و تعلیمات اسلامی ایجاب می‌کرد. مردم علی‌رغم همه سختی‌ها و چالش‌هایی که دارند، مانند همیشه امروز نیز دعوت مقام معظم رهبری را اجابت کردند و حساسیت خود را نشان دادند.

امنیت کشور را مدیون نیروهای نظامی و انتظامی هستیم

براساس گزارش شهرنوشت، حناچی به برقراری امنیت در این راهپیمایی نیز اشاره وگفت: امنیت کشور را مدیون نیروهای نظامی و انتظامی هستیم. پلیس تهران و یگان انتظامی شهرداری تهران تلاش فراوانی برای ایجاد نظم و امنیت این راهپیمایی کردند. به پلیس و تمام کسانی‌که برای امنیت و آرامش مردم تلاش می‌کنند، دست مریزاد می‌گوییم و قدردان زحماتشان هستیم.