رییس پلیس راهور تهران بزرگ بعدازظهر امروز محدودیت های ترافیکی تهران بزرگ را در روز قدس تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری موج، سردار محمدرضا مهماندار ، بعداز ظهر امروز در یک نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه ها و اقدامات پلیس راهور در روز جهانی قدس  پرداخت.

وی در آغاز این نشست با بیان اینکه مراسم راهپیمایی روز قدس در دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: مقدمات برگزاری این مراسم توسط سازمان‌های مربوطه انجام شده است. فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در کنار دیگر سازمان‌ها تمهیدات لازم را اندیشیده است.

وی در ادامه افزود پلیس تلاش خود را می‌کند که امنیت را برای شهروندان به ارمغان بیاورد. بنابراین برای مراسم روز قدس در چهار محور خیابان کارگر، خیابان ولیعصر، بولوارکشاورز و خیابان جمهوری تمهیدات لازم را اتخاذ خواهد کرد و این محورها مسدود و محدودیت رفت و آمد در آنها اعمال خواهد شد.

مهماندار با بیان اینکه در خیابان جمهوری تمام خیابان‌های که به سمت شمال است مسدود خواهد بود، ادامه داد: در خیابان ولیعصر تقاطع جمهوری، ولیعصر تا میدان ولیعصر، تمام خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران مسدود خواهد بود. از میدان ولیعصر تا تقاطع کارگر و بلوار کشاورز هم تمامی خیابان‌ها به سمت دانشگاه تهران در این روز مسدود است، در خیابان کارگر نیز از تقاطع کارگر بلوار کشاورز تا محدوده جمهوری تا کارگر تمام خیابان‌ها به سمت شرق مسدود خواهند بود.

وی با تصریح بر این نکته که طبیعتاً در خیابان انقلاب از میدان فردوسی تا میدان انقلاب هیچ گونه پارک خودروی نخواهیم داشت، خاطر نشان کرد: از ساعت ۱۲ شب قبل از مراسم، از میدان فردوسی تا میدان انقلاب پاکسازی انجام می‌شود و به ساکنان این منطقه اعلام می‌کنیم به هیچ عنوان از ساعت ۱۲ شب خودرو‌های خود را درحد فاصل میدان فردوسی تا میدان انقلاب پارک نکنند و اگر اقدام به پارک کنند همکاران ما مجبور به پاکسازی این محدوده خواهند شد. ضمن آنکه محدودیت‌ها را بنا به تناسب حضور جمعیت اعمال خواهیم کرد.

رییس پلیس راهور در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص محدودیت‌ آمد و شد در روز قدس خاطر نشان کرد: تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ روز جمعه در محدوده زیر ممنوع خواهد بود. از شمال بلوار کشاورز از میدان ولیعصر تا خیابان کارگر، از شرق خیابان ولیعصر حدفاصل تقاطع جمهوری تا میدان ولیعصر و خیابان فلسطین طالقانی و خیابان‌های منشعب از آن، از سمت غرب خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا تقاطع بلوار کشاورز و از خیابان انقلاب اسلامی حد فاصل میدان انقلاب تا تقاطع ولیعصر است.

سردار مهماندار در خاتمه اظهار داشت: در  روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس، نیروهای پلیس در تمام بخش ها در آماده باش صد در صدی هستند تا امنیت و امنیت ترافیکی را برای شهروندان محقق کنند.