سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 7 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 73 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه هفتمین روز از خرداد 98 می باشد که شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده ها را طی برخی ساعات فراهم خواهد نمود.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، انتظار می رود در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده گردد که به طور کلی در بهبودی وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) در برخی ساعات روز جاری، وضعیت سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود. هرچند با کاهش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه و تداوم آن تا صبحگاه روز بعد، احتمال می رود در برخی ساعات روز چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به تدریج با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار تا بعدازظهر روز چهارشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت. بر این اساس، انتظار می رود همراه با ناپایداری های جوی در بعدازظهر روز چهارشنبه وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد.