مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: در مناطق پایین‌دست از سیلاب خبری نیست و احتمال بروز سیلاب در برخی از مناطق ازجمله خطیرکوه و هراز وجود خواهد داشت که به‌صورت محلی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدمحمدرضا رضوی، مدیرکل هواشناسی مازندران درباره وضعیت آب و هوا گفت: امروز به‌دلیل اشباع رطوبت بالا شاهد گرمای هوا هستیم که از فردا روند کاهشی دما را خواهیم داشت به‌طوری‌که تا روز جمعه پایدار است.

وی افزود: سال گذشته گرم‌ترین سال در 50 سال اخیر بوده ولی براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امسال تابستان خیلی گرمی نداریم.

مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس اخطاریه هواشناسی مازندران از دوشنبه ۶ خرداد تا پایان هفته جاری در ارتفاعات استان علاوه بر کاهش 5 تا 10 درجه‌ای دما، شاهد رگبارباران، رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید موقتی (40 تا 60 کیلومتر بر ساعت) خواهیم بود.

این مسؤول با بیان اینکه طی این مدت بارشهای رگباری در کوتاه‌مدت منجر به جاری شدن روان‌آب و سیلاب ناگهانی به‌صورت محلی و نقطه‌ای به‌ویژه درکوهپایه‌ها و ارتفاعات استان می‌شود، اضافه کرد: در مناطق پایین‌دست از سیلاب خبری نیست و احتمال بروز سیلاب در برخی از مناطق ازجمله خطیرکوه و هراز وجود خواهد داشت که به‌صورت محلی خواهد بود.

رضوی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود لازم است هم‌استانی‌ها و مسافران از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق عبور سیلاب خودداری کنند.