مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا هم احتمال وزش باد در تهران وجود دارد اما انتظار می رود وزش باد روز دوشنبه ششم خرداد شدیدتر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در این باره اظهار کرد: عصر امروز و امشب احتمال رگبار باران در تهران وجود دارد.

وی گفت: تند باد در تهران باعث خیزش گرد و خاک شده است.

به گفته وظیفه، وقوع تند باد و رگبار باران در تهران از قبل پیش بینی و حتی یک ساعت قبل از وقوع هم اطلاع رسانی شده بود که وزش باد شدید در تهران به ویژه نیمه شمالی پایتخت داریم.

وظیفه با تاکید بر اینکه شدت باد ایجاد شده در تهران به تدریج در حال ضعیف شدن است، گفت: امروز بارش قابل توجهی نخواهیم داشت و اگر بارشی صورت بگیرد به صورت پراکنده است.

وی تصریح کرد: شدت وزش باد به دلیل نبود بارش است و وقوع  چنین بادهایی ناشی از ناپایداری محلی است که معمولا در اواخر روز رخ می دهد و به یکباره اوج می گیرد، البته گذرا است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد احتمال وزش باد شدید در تهران طی روزهای آینده گفت: فردا هم احتمال وزش باد در تهران وجود دارد اما انتظار می رود وزش باد روز دوشنبه ششم خرداد شدیدتر باشد.