اصغر جهانگیر گفت: سال گذشته شناسایی فرزندان نخبه زندانیان در سراسر کشور انجام شد و ۳۰۹ نفر از این این نخبگان تحت حمایت‌های ویژه سازمان زندان‌ها قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها در این باره اظهار کرد: سال گذشته شناسایی فرزندان نخبه زندانیان در سراسر کشور انجام شد و ۳۰۹ نفر از این این نخبگان تحت حمایت‌های ویژه سازمان زندان‌ها قرار گرفتند.

وی گفت: از نظر آموزشی و کمک هزینه تحصیلی آن‌ها را تحت پوشش قرار داده‌ایم تا بتوانند به راحتی ادامه تحصیل بدهند.

این مقام قضائی در ادامه به مساله تفکیک زندانیان از خانواده‌های آن‌ها تاکید کرد و افزود: اگر زندانی مرتکب جرمی شده است، دلیل نمی‌شود که خانواده‌اش مورد بی مهری و بی توجهی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: تنبیه خانواده زندانی همراه زندانی، ظلم مضاعف بر این خانواده‌های در معرض آسیب است چرا که هم سرپرست خانواده با بی توجهی به قانون به آن‌ها ظلم کرده و هم نگاه‌های سنگین مردم موجب رنج این خانواده‌ها می‌شود، بنا بر این مردم باید بدانند که حساب خانواده زندانی، از زندانی که مرتکب جرم شده جداست.

جهانگیر تاکید کرد: فرزندان و همسران زندانیان با زندانی شدن سرپرست خانواده، در محیط جامعه دچار سرشکستگی می‌شوند و ما تلاش می‌کنیم با حمایت‌های ویژه، به کاهش آسیب‌های اجتماعی در این خانواده‌ها کمک کنیم.