در دیدار طرفین ایرانی و سنگالی توانمندی های بالقوه این دانشگاه به طرفین سنگالی معرفی و زمینه های همکاری دانشگاه یاد شده با کشور سنگال مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرگرازی موج، ممدوپاکی تیام رییس موسسه فنی و حرفه ای پرومکابیل (promecabile) کشور سنگال صبح امروز در رأس هیأتی  با حضور در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای با فرج اله طالبی اتوئی مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای دیدار و گفتگو کرد.

طالبی اتوئی در خصوص جزییات این دیدار گفت: در این دیدار ضمن معرفی کامل ظرفیت ها و توانمند های بالقوه دانشگاه فنی و حرفه ای به طرفین سنگالی زمینه های همکاری دانشگاه با کشور سنگال مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که با توجه به نیازهای مطروحه از طرف هیأت سنگالی مقرر گردید برنامه ریزی علمیاتی جهت برگزاری دوره های آموزشی مشترک در کشور سنگال در رشته های مکانیک، برق خودرو، ماشین آلات کشاورزی، طراحی و ساخت جواهرات و کار بر روی چرم و همچنین اعزام دانشجویان سنگالی در دانشگاه فنی و حرفه ای به توافق رسیدند.

در پایان این دیدار مقرر شد پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای جهت همکاری‌های فی ما بین توسط دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه تهیه گردد.

گفتنی است که پس از این دیدار هیأت سنگالی از کارگاه ها، آزمایشگاه ها و نوآوری های دانشکده های فنی و حرفه ای دختران ولیعصر(عج) و پسران انقلاب اسلامی تهران بازدید بعمل خواهند آورد.