رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، برای متوسطه اول ۱۱ میلیون و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی  درباره وضعیت شهریه سال آینده مدارس غیردولتی اظهار کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان‌های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکت‌ها  قابل مشاهده است و حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، برای متوسطه اول ۱۱ میلیون و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

زینی‌وند افزود: افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت است و متناسب با الگوهای شهریه که  سرفصل های ماده ۱۶ قانون بوده،  افزایش شهریه را اعلام می‌کنیم. میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، نوسان دارد و بیش از این مبلغ افزایشی وجود نخواهد داشت.

وی بیان کرد: حدود ۲۰۰ مدرسه اطلاعات خود را  در سامانه شهریه وارد نکردند و سال‌های قبل این روال وجود داشت که معمولا بعد از اعلام شهریه مبلغ سقف افزایش را نیز دریافت می‌کردند، اما امسال به طور جدی وارد موضوع شدیم و بر اساس آن مدارسی که اطلاعات وارد نکردند، اجازه افزایش شهریه ندارند و باید مطابق سال گذشته  شهریه دریافت کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی  افزود: با توجه به اتصال سامانه مشارکت ها و سامانه سناد مدرسه ای که اطلاعات مشخص نکرده باشد،  قطعا در سامانه سناد هم اجازه ثبت نام ندارد به همین دلیل تا پایان خردادماه به این مدارس فرصت می دهیم تا اطلاعات شهریه را وارد کنند.

وی درباره تعیین نرخ شهریه سایر استان ها گفت: نرخ شهریه مدارس سایر استان‌ها به تدریج اعلام می‌شود و حداکثر تا ۱۵ خردادماه شهریه تمام مدارس اعلام خواهد شد.