سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 55 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 25 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 51 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 55 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، انتظار می رود در صبحگاه بیست و پنجمین روز از اردیبهشت 98 به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

نظری افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده شده به گونه ای که وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - جنوب غربی در برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در روز جاری (چهارشنبه)، ناپایداری های جوی در بعدازظهر سبب خواهد شد وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری قرار گیرد. با تداوم این شرایط جوی تا روز پنجشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از این رو انتظار می رود در صبحگاه روز پنجشنبه بر غلظت برخی آلاینده ها افزوده گردد و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط مساعدتری قرار گیرد. همچنین تا روز آینده تغییر محسوسی در دما مشاهده نخواهد شد.