جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نه آمریکا، بلکه هیچ کشوری در دنیا نمی تواند ما را تهدید نظامی کند، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران بحمد الله در حوزه حضور، نفوذ و قدرت، مرزهای منطقه را در نوردیده و در بحث امنیتی نیز یکی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از اسکله شهید رجایی بندر عباس در جمع مسؤولان گمرکات و اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، امنیت اقتصادی را مهمترین رکن امنیت ملی عنوان و تصریح کرد: در همه جوامع، اقتصاد اصلی ترین رکن است و امروزه در کشور ما نیز به دو دلیل این مقوله اهمیت پیدا کرده است؛ یکی به دلیل اهمیت ذاتی خود اقتصاد و وجه دیگر آن اینکه دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی بر حوزه اقتصاد تمرکز کرده اند.

جانشین فرمانده ناجا اظهار کرد: مسئولیت امنیت کشور در ابعاد مختلف بر عهده نیروی انتظامی است؛ اما اگر روزی این نیرو در حوزه امنیت نیاز به کمک داشته باشد از سازمان ها و دستگاه‌های دیگر استفاده خواهد کرد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نه آمریکا، بلکه هیچ کشوری در دنیا نمی تواند ما را تهدید نظامی کند، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران بحمد الله در حوزه حضور، نفوذ و قدرت، مرزهای منطقه را در نوردیده و در بحث امنیتی نیز یکی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان به شمار می رود.

این مقام ارشد انتظامی افزود : حضور پلیس در گمرک موجب احساس امنیت برای شهروندان و یک احساس ناامنی برای مجرمان اقتصادی و آنهایی که با عناوین مختلف قصد فرار از گمرک دارند، خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی از تمام توان و امکانات در مقابله و مبارزه با ورود هر گونه کالای قاچاق نه تنها در گمرک بلکه در تمامی حوزه های استحفاظی استفاده کرده و امنیت پایدار را که ضامن رشد علمی و اقتصادی کشور است، تأمین خواهد کرد .

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز نه تنها امنیت حوزه اقتصاد مهمترین رکن امنیت ملی است بلکه در بحث صادرات، واردات، ترانزیت و به موقع رسیدن کالا به دست مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور تاسیس و راه اندازی پلیس مستقل امنیت اقتصادی در گمرکات به ویژه گمرک شهید رجایی در دستور کار قرار گرفته است.