سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 14 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 76 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 85 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز جاری (یکشنبه) می باشد که به تبع آن برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد انتظار می رود، به گونه ای که برخی ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی خواهد بود که احتمال دارد افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

نظری افزود: از این رو با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات روز جاری، شرایط سالم کیفیت هوا در اکثر مناطق شهر تهران همچنان تداوم خواهد داشت. هرچند این شرایط پابرجا نبوده و رفته رفته در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

وی بیان کرد: با تداوم این وضعیت جوی تا روز دوشنبه، انتظار می رود در صبحگاه شانزدهمین روز از اردیبهشت 98 افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در پراکندگی آلاینده ها و بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت موثر خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.