فرمانده پلیس راه کشور گفت: از سال ۹۲ تا ۹۸ در طرح نوروزی همه ساله شاهد افزایش ترددها بودیم، در نوروز امسال بیشترین کاهش کشته را نسبت به سال های گذشته داشتیم، به طوری که براساس اعلام پزشکی قانونی ۲۰۱ نفر کمتر معادل ۲۰ درصد کاهش کشته داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمدحسین حمیدی ،  فرمانده پلیس راه کشور در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با اشاره به طرح نوروزی ۹۸ اظهار کرد: از سال ۹۲ تا ۹۸ در طرح نوروزی همه ساله شاهد افزایش ترددها بودیم، در نوروز امسال بیشترین کاهش کشته را نسبت به سال های گذشته داشتیم، به طوری که براساس اعلام پزشکی قانونی  ۲۰۱ نفر کمتر معادل ۲۰ درصد کاهش کشته داشته‌ایم.

 به گفته وی استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین کشته نوروز را داشته‌اند و جنوب سیستان و بلوچستان بیشترین افزایش کشته را در نوروز امسال داشت.

حمیدی افزود: تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها در نوروز امسال چهار درصد افزایش داشت.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ناوگان ایمن و دارای معاینه فنی برای سرویس‌های شرکت‌ها گفت: متاسفانه برخی از شرکت ها و سازمانها سرویس‌های خود را از خودروهای فرسوده و غیرایمن انتخاب کرده‌اند که همین امر سبب افزایش تصادفات حاشیه‌ای شهرها شده است.

فرمانده پلیس راه کشور در ادامه به تدابیر پلیس برای تعطیلات عید فطر اشاره کرد و گفت: پیش بینی ما این است که سفرها در تعطیلات عید فطر و مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) افزایش یابد و در همین خصوص نیز ما نیز آمادگی خود را افزایش می‌دهیم و پلیس راه و یگانهای امدادی و خدماتی در تعطیلات عید فطر در آماده باش صددرصدی خواهند بود.

حمیدی از ممنوعیت هرگونه عملیات عمرانی در طول مسیرهای پرتردد خصوصا محورهای منتهی به استانهای تهران، البرز و استانهای شمالی در تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: طرح تابستانی پلیس راهور نیز با همراهی تمامی دستگاه‌های مسئول از  ۳۱ خرداد آغاز شده و تا ۳۱ شهریور ادامه خواهد داشت.

ادامه دارد